نوشته شده توسط : uuu

بعد از عصب کشی دندان چه اتفاقی می‌افتد؟

پروسه روت کانال یک روش ترمیمی محسوب می‌شود. اکثر افرادی که تحت این عمل قرار می‌گیرند، می‌توانند تا آخر عمر از نتایج مثبت آن برخوردار شوند. با این وجود، ماندگاری نتایج به میزان مراقبت از دندان های شما بستگی دارد. درست مانند بقیه دندان های زنده و سالم که نیازمند مسواک زدن و رسیدگی بهداشتی هستند، دندان های عصب کشی شده و یا مصنوعی نیز نیازمند محافظت، مسواک زدنم و حتی نخ دندان کشیدن هستند.

هزینه عصب کشی دندان چقدر است؟

برای درمان ریشه تک کاناله معمولا چیزی بین 100 تا 150 هزار تومان باید هزینه کرد. حالا هرچقدر تعداد ریشه ها بالاتر باشد هزینه ها هم به طبع بیشتر میشود. مثلا اگر دو کانال یا دو ریشه را عصب کشی کنیم هزینه میشود 200 تا 300 هزار اومن. و از آنجایی که دندان های عقبی به سختی قابل دسترسی و مانور دادن هستند هزینه روت کانال آن ها بیشتر است.

عمر دندان عصب کشی شده چقدر است؟

ما وقتی درمان ریشه را انجام میدهیم تنها بافت زنده داخل ریشه های دندان را بر میداریم. اما هیچ کاری به اتصالات نگهدارنده دندان که دنان را در محل خود نگه میدارند نداریم. بنابراین اگر اتفاق خاصی نیافتد عمر دندان عصب کشی شده معمولا زیاد خواهد بود.

 

 

https://Btem.ir

https://Btem.ir:: برچسب‌ها: عصب کشی دندان , دانتین ,
:: بازدید از این مطلب : 228
|
امتیاز مطلب : 20
|
تعداد امتیازدهندگان : 4
|
مجموع امتیاز : 4
تاریخ انتشار : چهار شنبه 15 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : uuu

درجات مختلف پوسیدگی دندان و عصب کشی


پوسیدگی دندان در درجات و سطوح مختلفی رخ داده و می تواند مشکلات و علائم متفاوتی ایجاد نماید.

اگر پوسیدگی ایجاد شده در سطح مینای دندان رخ دهد، علائمی مانند درد و مشکلاتی از این قبیل وجود نداشته و تنها حالت بوجود آمده تغییر رنگ سطح دندان از سفید به کرم و یا قهوه ای در درجات شدیدتر است.
اگر پوسیدگی در قسمت عاج و یا دانتین دندان رخ دهد، کم کم علائمی مانند درد خفیف و ایجاد حالت های آزاردهنده پس از خوردن شیرینیجات و احساس گزگز پس از نوشیدن مایعات سر ایجاد می گردد.
اگر پوسیدگی به مغز دندان و یا پالپ کشیده شود به دلیل تحریک عروق خونی و فیبرهای عصبی موجود در این ناحیه، علائم شدید و غیر قابل تحمل ایجاد می گردند. حساسیت شدید دندان به مواد قندی، درد غیر قابل تحمل و مقاوم به داروهای ضد درد، ایجاد حساسیت به مایعات و هوای سرد و بی قراری هنگام خواب و بیداری از جمله علائم ایجاد شده به دنبال پوسیدگی های پالپ دندان هستند. در این مرحله درمان های ترمیمی دندان جوابگو نبوده و بسته به شدت آسیب وارد شده نیاز به انجام عصب کشی خواهد.

مراحل انجام عصب کشی

وقتی پوسیدگی به پالپ دندان رسید، منجر به ایجاد التهاب و فراخوانی سربازهای سیستم ایمنی به این ناحیه شده و یک افزایش حجم شدید در پالپ دندان رخ می دهد. این افزایش حجم، فشار شدیدی به فضای درون دندان وارد نموده و منجر به ایجاد یک درد شدید در دندان می شود.
اولین مرحله در انجام عصب کشی، تمیز کردن و برداشتن پوسیدگی در قسمت عاج دندان و دسترسی به کانال های دندانی در ریشه دندان به منظور انجام عصب کشی است.
در مرحله بعدی عصب کشی، کانال ها کاملا تمیز شده و عاری از هرگونه مواد، بافت نرم و باکتری خواهند شد. معمولا پاکسازی کانال های ریشه دندان بوسیله فایل انجام می گیرد.
در این مرحله از عصب کشی، کانال های پاکسازی شده پر خواهند شد. مواد مورد استفاده برای اینکار با بافت نسوج در انسان سازگاری کامل داشته و هیچ آسیبی به دندان و لثه وارد نخواهند نمود.
معمولا در این مرحله از عصب کشی یک عکس رادیوگرافی از دندان گرفته شده و وضعیت کانال ها بررسی خواهند شد.

 
پس از پر کردن کانال ها به روش گفته شده، دندان را پانسمان کرده و ادامه عصب کشی را به جلسات بعدی موکول می نمایند. در این مرحله به منظور کاهش درد و ناراحتی ناشی از اقدامات اولیه عصب کشی، داروهای مسکن و ضد التهاب برای بیمار تجویز می گردد.
مرحله آخر این درمان، پر کردن تاج دندان است. این مرحله یکی از مهمترین مراحل عصب کشی است که متاسفانه توسط بیماران بسیاری نادیده گرفته می شود. توصیه می کنیم به منظور پیشگیری از آسیب های و شکستگی های احتمالی در دندان حتما پر کردن تاج را انجام داده و انجام آن را پشت گوش نیندازید.
معمولا ناراحتی و درد عصب کشی قابل تحمل بوده و بیمار در حین انجام این اقدام به دلیل استفاده از داروهای بی حسی دردی را متحمل نخواهد شد. تا ۲۴ ساعت پس از انجام عصب کشی احتیاج به مراقبت های اولیه و تا ۷۲ ساعت پس از آن احتیاج به مراقبت های ثانویه خواهد بود. در مراقبت های اولیه توصیه می شود به هیچ عنوان از غذاهای جامد و سفت استفاده ننمایید و مایعات هم دما با بدن را با استفاده از نی استفاده نمایید. در صورت بروز درد و بی قراری پس از بی اثر شدن داروی بی حسی حتما از داروهای ضد التهابی و ضد درد مانند ایبوپروفن و مفنامیک اسید استفاده نمایید. در اقدامات ثانویه باید از تغییرات دمایی شدید دندان جلوگیری نموده و مراقب برخورد دندان با اجسام سفت و جامد باشید


:: برچسب‌ها: عصب کشی دندان ، دانتین ,
:: بازدید از این مطلب : 242
|
امتیاز مطلب : 20
|
تعداد امتیازدهندگان : 4
|
مجموع امتیاز : 4
تاریخ انتشار : شنبه 4 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : uuu

کارهایی که باعث آسیب زدن به دندان میشود


اگر سلامت دندان‌هایتان برای شما مهم است، باید بدانید برخی کارها ممکن است سلامت دندان‌هایتان را تهدید کند. از دلایل آسیب به دندان آسیب‌های عصبی، مشکلات قبلی هم می‌تواند سلامت دندان‌هایتان را تهدید کنند. به همین دلیل کلینیک سیمادنت پیشنهاد میکند در ادامه کارهایی که می‌توانند به دندان‌های شما آسیب جدی وارد کند را بشناسید.

دندان‌قروچه

فشردن دندان‌ها روی هم می‌تواند از دلایل آسیب به دندان باشد. آیا در هنگام خشم، عصبانیت و شرایط حاد، دندان‌های خود بر هم می‌فشارید؟ دندان‌های شما، برخی از فشارها را می‌توانند تحمل کنند؛ اما در طی زمان و با فشارهای بسیار، ممکن است دندان هایتان درد بگیرند یا شل و یا اینکه به مرور شکسته شوند.
گاهی اوقات، حتی زمانی که احساس تنش و اضطراب ندارید، ممکن است دندان‌هایتان را در خواب نیز روی هم بفشارید. این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که دچار اختلال خواب باشید، اینکار باعث می‌شود که دندان‌های خود را از دست بدهید. اگر دچار این مشکل هستید از دندانپزشک خود بخواهید یک محافظ (نایت‌گارد) برای دندان‌هایتان تجویز کند تا در هنگام خواب از آن استفاده کنید.
پیشنهاد می‌شود برای درمان اصولی دندان‌قروچه به مشاور مراجعه کنید.

 

اگر سلامت دندان‌هایتان برای شما مهم است، باید بدانید برخی کارها ممکن است سلامت دندان‌هایتان را تهدید کند. از دلایل آسیب به دندان آسیب‌های عصبی، مشکلات قبلی هم می‌تواند سلامت دندان‌هایتان را تهدید کنند. به همین دلیل در ادامه کارهایی که می‌توانند به دندان‌های شما آسیب جدی وارد کند را بشناسید.

دندان‌قروچه

فشردن دندان‌ها روی هم می‌تواند از دلایل آسیب به دندان باشد. آیا در هنگام خشم، عصبانیت و شرایط حاد، دندان‌های خود بر هم می‌فشارید؟ دندان‌های شما، برخی از فشارها را می‌توانند تحمل کنند؛ اما در طی زمان و با فشارهای بسیار، ممکن است دندان هایتان درد بگیرند یا شل و یا اینکه به مرور شکسته شوند.

گاهی اوقات، حتی زمانی که احساس تنش و اضطراب ندارید، ممکن است دندان‌هایتان را در خواب نیز روی هم بفشارید. این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که دچار اختلال خواب باشید، اینکار باعث می‌شود که دندان‌های خود را از دست بدهید. اگر دچار این مشکل هستید از دندانپزشک خود بخواهید یک محافظ (نایت‌گارد) برای دندان‌هایتان تجویز کند تا در هنگام خواب از آن استفاده کنید.
پیشنهاد می‌شود برای درمان اصولی دندان‌قروچه به مشاور مراجعه کنید.

مسواک زدن نامناسب

به نظر می‌رسد مسواک زدن دندان‌ها کاری ساده باشد. اما ممکن است مسواک زدن شما از دلایل آسیب به دندان باشد. باید روش درست مسواک زدن را بدانید تا از این آسیب‌ها جلوگیری کنید.

شستشوی بیش از حد دهان با شستشو دهنده‌ها

اگر چندین بار در طی روز دهان خود را با شستشو دهنده‌ها بشویید، مطمئنا احساس خواهید کرد که دهان شما تمیز شده است. اما اینکار می‌تواند باعث ایجاد حساسیت دندان‌های شما شود، زیرا برخی شستشو دهنده‌ها دارای اسیدهایی هستند که عاج دندان و لایه‌های میانی دندان را از بین می‌برند.:: برچسب‌ها: عصب کشی دندان ، دانتین ,
:: بازدید از این مطلب : 248
|
امتیاز مطلب : 20
|
تعداد امتیازدهندگان : 4
|
مجموع امتیاز : 4
تاریخ انتشار : سه شنبه 23 دی 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : uuu

زمانی که لازم باشد برای درمان برخی شرایط و بیماری های لثه ، از جمله عفونت لثه یا پریودنتیت اقدام شود، دندانپزشکان اقدام به جراحی لثه میکنند. این جراحی معمولا تحت عنوان عمل پریودنتال نیز شناخته میشود.

هدف از انجام جراحی لثه ، درمان بیماری های جدی مربوط به بافت لثه و رفع تمام خسارات و پیش آمدهای زیر است:

 • ترمیم استخوان فک و بافت های آسیب دیده مرتبط با لثه
 • جلوگیری از افتادن دندان
 • کاهش شکاف لثه بین دندانها
 • تغییر شکل استخوان فک برای کاهش خطر رشد باکتری ها در شکاف استخوان
 • از بین بردن باکتری ها و عفونت

عمل جراحی لثه چیست و چه بیماری ها و مشکلاتی را برطرف میکند؟

همانطور که گفته شد عمل لثه برای درمان برخی بیماری های مرتبط با لثه انجام میشود. بیماری هایی مانند گینوییت و پریودنتیت نیازمند عمل جراحی لثه هستند.

گینوییت چیست؟

گینوییت نوع خفیفی از بیماری لثه است که می تواند باعث قرمزی لثه، تورم و خونریزی آن شود. بیشتر اوقات، لثه به دلیل بهداشت ضعیف دهان و دندان، پلاک و تارتار دندان، دچار چنین بمیاری میشود. درمان حرفه ای توسط دندانپزشکان متخصص میتواند از بروز چنین بیماری پیشگیری کند یا حتی آن را درمان کند.

پریودنتیت چیست؟

پریودنتیت نیز نوعی شدیدتر از بیماری لثه است که در آن وضعیت لثه بدتر شده و حتی بیماری پیشرفت میکند. در ادامه پیشرفت پریودنتیت، باف آن شروع به پاسخ  های التهاب میکند و التهاب ممکن است به استخوان و بافت های اطراف لثه هم سرایت کند. در طی این فرایند التهابی، لثه ها از دندان جدا می شوند. این وضعیت باعث می شود فضاهایی  ایجاد شود که به نوبه خود باکتری را به دام می اندازند و منجر به شکل گیری عفونت می شوند. در نهایت دندان ممکن است لق شده و بی افتد و حتی استخوان به شدت آسیب ببیند.

انواع جراحی لثه کدامند؟

نوع روش جراحی که دندانپزشک جراح در نظر میگیرد مستقیما بستگی به نوع و شدت بیماری و سلامت عمومی بیمار دارد. قبل از هر روش جراحی، جراح دندانپزشک، لثه ها و اطراف آن ها را با دقت و به صورت تخصصی تمیز میکنند. او تمام پلاک ها، تارتار و باکتری های دندانی را از بین میبرد. زیرا اگر چنین کاری انجام ندهد قطعا حین عمل عفونت و التهاب بافت لثه زیر تیغ جراحی بیشتر میشود.

انواع جراحی لثه در ادامه توضیح داده شده است:

جراحی فلپ لثه (Flap surgery)

جراحی فلپ چیست برای چه کسی انجام میشود؟ جراحی فلپ لثه برای آندسته از بیمارانی مناسب است که دارای آبسه لثه یا پریودنتال عمقی هستند. شوربختانه در این  افراد ممکن است باکتری و تارتار به این آبسه ها نفوذ کره باشد. جراحی فلپ لثه بهترین درمان برای این اشخاص است تا هم آبسه درمان شود و هم بستر باکتری ها بر هم ریخته و آن ها نابود شوند. این عمل شامل بلند کردن بافت لثه از دندان ها برای از بین بردن تجمع تارتار است. بعد از اینکه جراح ناحیه را تمیز کرده و تارتار را خارج کرد، لثه ها را به جای خود برمیگرداند تا دوباره روی دندان ها قرار بگیرند. در بعضی مواقع ممکن است استخوان فک نیز در طی این روش نیاز به تغییر شکل داشته باشد.

جراحی لثه

عمل پیوند استخوان

همانطور که میدانید ریشه دندان ها درون استخوان فک جوش خورده است و در واقع اطراف این ریشه بافت استخوان فک است. گاهی اوقات پیش می آید که استخوان اطراف ریشه دندان آسیب ببیند. این آسیب میتواند نیازمند پیوند استخوان باشد. ما در این عمل جراحی بافت استخوانی جدید، سالم و مستحکمی را به جای بافت استخوانی آسیب دیده قرار میدهیم. بافت جایگزین میتواند از خود شخص باشد و یا اینکه از یک شخص دیگر گرفته شده باشد. به طور کلی هدف از پیوند استخوان در جراحی لثه ، کمک به حفظ و نگهداری دندان در مکان و موقعیت خودش است.:: برچسب‌ها: عصب کشی دندان ، دانتین ,
:: بازدید از این مطلب : 227
|
امتیاز مطلب : 20
|
تعداد امتیازدهندگان : 4
|
مجموع امتیاز : 4
تاریخ انتشار : سه شنبه 16 دی 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : uuu

 عصب کشی یا درمان ریشه چه زمانی ضروری است؟

عصب کشی یا درمان ریشه زمانی ضروری است که پالپ (بافت نرم داخل کانال دندان) و مجرای ریشه ملتهب، آلوده و یا دچار آسیب شدیدی شده باشد.

علل به وجود امدن عفونت داخل دندان چیست؟

علت اصلی به وجود آمدن این عفونت، پوسیدگی عمیق داخل دندان و دیگر دلایل آن روش‌های دندانپزشکی تکراری بر روی دندان، ترک‌های عمیق، پریدگی‌ها و تراشه‌های ایجاد شده بر روی دندان است.

علاوه بر این دلایل، ممکن‌است دندان دچار آسیب دیدگی از طریق ضربه یا جراحتی شده باشد که پالپ دندان و ریشه را عفونی کند و در ظاهر هیچ نشانه‌ای وجود نداشته باشد.در این صورت هم دندان نیاز به عصب کشی خواهد داشت.

علائم نیاز دندان به عصب کشی چیست؟

 • درد
 • حساسیت دندان به گرما یا سرما
 • حساسیت به لمس کردن و جویدن برخی مواد غذایی
 • تغییر در رنگ دندان
 • تورم
 • حساسیت در گره‌های لنفاوی،لثه و استخوان‌های اطراف دندان

با این تفاسیر گاهی اوقات این عفونت هیچ علائمی در ظاهر از خود نشان نمیدهد ولی دندان نیازمنده درمان ریشه  یا  عصب کشی است.

اگر التهاب یا عفونت پالپ و ریشه دندان بدون درمان باقی بماند یعنی عصب کشی نشود، می تواند باعث درد شدید یا منجر به آبسه شود.

مراحل انجام عصب کشی یا درمان ریشه (ENDO)

مرحله اول: در مرحله اول عصب کشی برای معاینه و میزان آسیب دیدگی دندان از آن ،عکس رادیولوژی تهیه می‌شود.

مرحله دوم: در این مرحله از عصب کشی دندان از داروی بی حسی موضعی برای کاهش درد و بی‌‌حسی استفاده می‌شود.

مرحله سوم: در مرحله سوم پزشک دستگاه تخلیه کننده بزاق را در کنار دهان قرار می‌دهد و سپس شروع به برداشتن پوسیدگی‌های دندان جهت باز شدن ساقه پالپ می‌کند.

مرحله چهارم: پس از برداشتن پوسیدگی‌ها پزشک شروع به برداشتن عصب عفونی یا به اصطلاح آبسه می‌کند که این کار توسط یک ابزار دنداپزشکی کوچک انجام می‌شود.

مرحله پنجم: در مرحله پنجم عصب کشی دندان ،پزشک پس از برداشتن عصب‌های آسیب دیده،کانال‌های ریشه دندان را کاملا ًخالی کرده و تمیز می‌‌کند.در حین انجام این کار کانال‌های ریشه دندان بزرگتر می‌شود و دسترسی پزشک برای پر کردن دندان بهتر می‌شود.در فاصله بین خالی کردن تا پرکردن دندان برای جلوگیری از عفونتهای احتمالی مخصوصا در لایه‌های داخلی دندان ،داروهای آنتی بیوتیک برای بیمار تجویز می‌شود.گاهی اوقات ممکن است عصب کشی چندین جلسه طول کشد برای این منظور یک پرکردگی موقت بر روی دندان گذاشته می‌شود تا از تماس مستقیم مواد غذایی با داخل دندان جلوگیری شود.

مرحله ششم: پس از خالی کردن کانال‌های ریشه نوبت به پر کردن قسمت داخلی دندان یا همان کانال‌های ریشه می‌رسد. برای این کار پزشک ابتدا مواد بی‌حسی را به دندان شما تزریق می‌کند.اگر بروی دندانتان پرکردگی موقت داشته باشید برمی‌دارد و سپس مواد مخصوص پرکردن دندان را در داخل کانال‌های ریشه می‌گذارد تا از ورود بزاق دهان و مواد غذایی به داخل دندان جلوگیری شود.

مرحله هفتم: در مرحله‌ی نهایی عصب کشی دندان نوبت به ترمیم نهایی دندان میرسد.در فرآیند عصب‌کشی، دندان به علت پوسیدگی‌‌ها و پرکردگیها‌ی گسترده به شدت ضعیف می‌شود به همین دلیل نیاز به مراقبت در برابر آسیب‌ها وجود دارد.برای این کار از روکش دندان استفاده می‌شود که ظاهری شبیه به دندان داشته باشد.این روکش‌ها از جنس‌های متفاوتی چون طلا، فلز و ..... ساخته‌ می‌شود و شما میتوانید برای انتخاب هر یک از این ترمیم‌ها با دندان پزشک خود مشورت کنید.:: برچسب‌ها: دانتین , عصب کشی دندان ,
:: بازدید از این مطلب : 229
|
امتیاز مطلب : 10
|
تعداد امتیازدهندگان : 2
|
مجموع امتیاز : 2
تاریخ انتشار : چهار شنبه 3 دی 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : uuu

روت کانال یا عصب کشی (Root Canal) یک پروسه دندانپزشکی است که شامل از بین بردن بخش داخلی و نرم دندان یا پالپ (pulp) است. پالپ از اعصاب، بافت همبند و عروق خونی ساخته شده است كه به رشد دندان كمک می‌كند. در بیشتر موارد، دندانپزشک عمومی یا متخصص اندودنتیست عصب کشی را تحت بی حسی موضعی انجام خواهند داد. شما در این مقاله با روش‌های انجام روت کانال و همچنین خطرات احتمالی آن بیشتر آشنا خواهید شد.

چه موقع به انجام عصب کشی نیاز پیدا خواهیم کرد؟

عصب کشی دندان هنگامی انجام می‌شود که قسمت داخلی یک دندان که به آن پالپ نیز گفته می‌شود آسیب ببیند و یا دچار التهاب و عفونت شود. حتی اگر پالپ یا مغز دندان از بین رفته باشد و یا در اصطلاح مرده باشد، بخش بالایی دندان یا همان تاج () می‌تواند کماکان دست نخورده باقی بماند. از بین بردن پالپ دندان آسیب دیده یا آلوده، بهترین روش برای حفظ ساختار دندان‌ها است.

علل عمده صدمه به پالپ شامل موارد زیر است:

 • پوسیدگی عمیق به دلیل عدم رسیدی و درمان سوراخ ها و حفرات دندان
 • انجام چندیدن پروسه درمانی دندانپزشکی روی یک دندان
 • بروز ترک در دندان
 • وارد شدن آسیب و تروما به دندان

شایع ترین علائم پالپ دندانی که آسیب دیده است عبراتد از:

 • احساس درد متوسط تا شدید در دندان
 • تورم و احساس گرما در لثه ها

دندانپزشک شما دندانی را که دردناک است را معاینه کرده و از اشعه X برای تأیید تشخیص خود استفاده می‌کند. اگر شما نیازمند انجام عصب کشی و روت کانال باشید، دندانپزشک احتمالا شما را به یک متخصص اندودنتیست ارجاع خواهد داد.

 

 

https://Btem.ir:: برچسب‌ها: عصب کشی دندان , دانتین ,
:: بازدید از این مطلب : 217
|
امتیاز مطلب : 10
|
تعداد امتیازدهندگان : 2
|
مجموع امتیاز : 2
تاریخ انتشار : دو شنبه 24 آذر 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : uuu
کلینیک تخصصی دندان پزشکی دانتین ، قیمت عصب کشی دندان در کرج بسیار متفاوت است ولی دانتین جهت ارامش خیال شما هزینه ها را بسیار مناسب قرار داده است. و از جهت روکش دندان عصب کشی شده در کرج و عفونت ریشه دندان نیز حرف اول را میزند و دانتین تمامی خدمات عصب کشی دندان ، روکش دندان عصب کشی شده و در محیطی آرام و مجهز به طوری که درد دندان عصب کشی شده توسط بیماران گرامی احساس نشود آماده به خدمت میباشد. در این مقاله مراحل عصب کشی دندان و عوارض عصب کشی دندان بیشتر توضیح خواهیم داد.

قیمت عصب کشی دندان در کرج

قیمت درمان دندانپزشکی بسیار متغییر و متفاوت است. قیمت عصب کشی دندان در کرج نیز براین اساس و قاعده است.

قیمت عصب کشی دندان میتنی بر وضعیتی که دندان آسیب دیده دارد مشخص می شود. بیشتر موسسه های بیمه قسمتی از هزینه پرکردن و ترمیم ریشه دندان را تقبل میکند ولی میبایست برای آن یک هزینه حداقلی مشخص نمود.

نکاتی که بر قیمت عصب کشی دندان موثرهستند متغیر است.  که از مهمترین آنها تعداد کانال های دندان و جایگاه دندان می باشد.

گاهی دندان های پر شده ، احتیاج به عصب کشی داشته که گاهی برای جلوگیری از آسیب های بعدی، بعد از درمان ، دندان میتواند روکش شود که یک هزینه ای اضافه دارد.

قیمت عصب کشی دندان به فاکتور های متفاوتی وابستگی دارد. بر همین اساس  قیمت عصب کشی دندان های مختلف، باهم نیز متفاوت است. قابل ذکر است قیمت عصب کشی یک دندان خاص در هر شخص نیز می تواند با شخص دیگر متفاوت باشد.

کلینیک دندان پزشکی دانتین جهت ارائه تمامی این خدمات با هزینه مناسب آماده به خدمت گزاری است.

 
روکش دندان عصب کشی شده

عفونت ریشه دندان

قیمت عصب کشی دندان در کرج
قیمت عصب کشی دندان در کرج

عفونت ریشه و عصب دندان :  باکتری ها از راه حفره های کوچکی که بر اثر پوسیدگی دندان به وجود میایند راه پیدا میکنند و  وارد می شوند. پوسیدگی در آخر باعث میشود لایه نرم تر بافت زیر مینا که عاج دندان نام دارد شکسته شود. عدم توجه به پوسیدگی حفره در آخر به پالپ نرم دندان راه پیدا میکند و عفونت ریشه دندان پدیدار میشود.

درمان عفونت ریشه دندان

تنها دانپزشک است که عفونت ریشه دندان و عفونت لثه را درمان کند. درمان در بعضی موارد جراحی و در بعضی مواقع ترمیم دندان است.

تنها کسی که می تواند عفونت ریشه دندان را به خوبی درمان کند دندان پزشک است. درمان شامل روش های ترمیم دندان و در بعضی موارد جراحی است.

درمان عفونت دندان: ازعصب کشی دندان جهت درمان عفونت ریشه دندان استفاده می شود. از دریل برای سوراخ کردن دندان پوسیده استفاده می شود تا چرک بیرون اورده شود. و بافت آسیب دیده از پالپ بیرون اورده شود.

برای جلوگیری از اینکه دندان دوباره عفونت کند یا بیمار دچار عفونت ریشه دندان نشود. میبایست دندان عصب درمانی شود یا پر شود و در صورت تمایل بیمار روکش دندان عصب کشی شده انجام بشود.

هزینه پرکردن دندان و روکش دندان عصب کشی شده نیز به بیمار وارد میشود.

روکش دندان عصب کشی شده

روکش دندان عصب کشی شده در کرج

روکش چه کمکی به حفاظت از دندان می‌کند؟

روکش با ایجاد یک سطح همگن ، تماس متناسب با دندان‌هایی که در یک ردیف قرار گرفته اند. و با متعادل سازی نیروهایی که به دندان ها وارد میشوند، عمر دندانی را که ترمیم شده را بیشتر میکند. به این اساس دندان‌هایی که بعد از درمان روکش می‌شوند، عمرشان از دندان‌هایی که بعد از ترمیم روکش خیلی بیشتر است.

روکش دندان عصب کشی شده در کرج و دیگر شهر ها نرخ های متفاوتی دارد. کلینیک دندان پزشکی دانتین برای روکش دندان عصب کشی شده در کرج قیمت های مناسبی را برای رضایت بیماران گرامی کرجی در نظر گرفته است.

روکش دندان عصب کشی شده در کرج

همشهریان گرامی که به دنبال دریافت اطلاعات بیشتر جهت، عصب کشی ، درمان عفونت ریشه دندان درکرج ،عصب کشی دندان با لیزر ، عصب کشی دندان درد دارد ؟ عصب کشی دندان واقعی ، عوارض عصب کشی دندان ، هزینه عصب کشی دندان ، قیمت عصب کشی دندان در کرج ، روکش دندان عصب کشی شده در کرج هستند و مسئله کیفیت و قیمت مناسب برایشان مهم است میتوانند با دانتین در تماس باشند.

 

منبع : دانتین:: برچسب‌ها: عصب کشی دندان , دانتین ,
:: بازدید از این مطلب : 213
|
امتیاز مطلب : 10
|
تعداد امتیازدهندگان : 2
|
مجموع امتیاز : 2
تاریخ انتشار : چهار شنبه 12 آذر 1399 | نظرات ()

صفحه قبل 1 صفحه بعد